Nabożeństwa Majowe i Apele Jasnogórskie

Zawierzyć własne sprawy

Nabożeństwa Majowe poświęcone Najświętszej Maryi Pannie są wyjątkową okazją, by przez modlitwę, wyśpiewane pieśni, przez cichą osobistą rozmowę – zawierzyć Matce Bożej własne sprawy, ukazać zasupłane problemy, a nawet złożyć u Jej stóp całą swoją niedolę. Ona z matczyną miłością i zatroskaniem przedstawia je swojemu Synowi i Jego Ojcu, by wyjednać łaskę i miłosierdzie, które przez Nią spływają na tego, kto Jej zaufał. Matka Boska jest najpewniejszą drogą ich otrzymania.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 17:30

„Stale powtarzam tę modlitwę, zanosząc przed oblicze Czarnej Madonny wszystkie sprawy Polski, świata i Kościoła na całym okręgu ziemi. Nie przestaję też zachęcać do nieustannego powracania do tej miłości, jaka w niej jest zawarta. To jest źródło ufności na każdy czas. Modlę się, aby wszyscy, którzy zwracają się do Jasnogórskiej Pani, obficie z tego źródła czerpali i znajdowali umocnienie na trudnych drogach trzeciego tysiąclecia” - papież Jan Paweł II napisał 5 grudnia 2003 r. w specjalnym liście z okazji Złotego Jubileuszu Apelu Jasnogórskiego.

Apel Jasnogórski jest wieczorną modlitwą kierowaną do Maryi, Królowej Polski w intencji Ojczyzny i Kościoła.
Na to szczególne Nabożeństwo Maryjne zapraszamy o godz. 21:00.