ŚDM w naszej Parafii

Światowe Dni Młodzieży to było wielkie święto dla nas wszystkich. Do naszego kraju przyjechali rzesze młodych pielgrzymów, którzy szukali czegoś więcej i pragnęli spędzić w Polsce, w Krakowie - czas szczególnej łaski. Jako gospodarze mieliśmy okazję, by poznać i posłuchać tego, jak wierzą i czym żyją młodzi z RPA. Była to także wyjątkowa okazja, która może się nieprędko powtórzyć, aby podzielić się z ludźmi z innych stron świata polską tradycją, kulturą i słowiańską serdecznością.

Nasi młodzi przyjaciele przybyli do nas po to, by spotkać Chrystusa, Ojca Świętego i swoich rówieśników. Wspólnie się modliliśmy, dzieliśmy się świadectwem wiary; każdy z nas miał szansę zaczerpnąć z tego spotkania nowe siły i nowego ducha!

ŚDM KRAKÓW 2016 - <więcej info>

RPA-Polska

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII

Program pobytu młodzieży z Republiki Południowej Afryki w Przedborzu w ramach Światowych Dni Młodzieży

Bliżej RPA

20 lipca - środa 2016r.
Przyjazd Gości z RPA – organizowaliśmy transport młodzieży z lotniska w Warszawie do Przedborza. Następnie było powitanie, Msza święta w kościele parafialnym i rozlokowanie w domach prywatnych.

Relacja fotograficzna z Mszy św. powitalnej naszych gości z RPA <więcej>

21 lipca - czwartek 2016r.
Wyjazd z młodzieżą z RPA oraz przedstawicielami naszej młodzieży do Częstochowy.

22 lipca - piątek 2016r.
W tym dniu młodzież z RPA i przedstawiciele naszej młodzieży udali się na pieszą pielgrzymkę do Czarneckiej Góry na spotkanie z młodzieżą z innych krajów. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych nasi Goście z RPA uczestniczyli w „Koncercie Narodów”.

Relacja fotograficzna z pieszej pielgrzymki do Czarneckiej Góry <więcej>

23 lipca - sobota 2016r.
Organizowalismy wyjazd młodzieży z RPA i naszej młodzieży do Radomia na specjalny program diecezjalny:
„Zagraj z nami” – Mundial ŚDM – zawody w piłce nożnej.
„Baw się z nami”
- „Posmakuj Polski” - spotkanie z kuchnią polską, kulturą i tradycją w Muzeum Wsi Radomskiej.
- „Zatańcz z nami” – polonez na tysiąc par, narodowy taniec w centrum Radomia.
„Módl się z nami” – Apel Młodych i koncert uwielbienia oraz posłanie do Krakowa

24 lipca - niedziela 2016r.
Dzień pobytu w Przedborzu. Udział młodzieży z RPA we Mszy świętej. Obiad w rodzinach, po południu wspólne śpiewanie, posiłek w plenerze.
Godz. 19.00 MSZA ŚWIĘTA NA GOLGOCIE Z UDZIAŁEM GOŚCI Z RPA I POŚWIĘCENIE DRÓŻEK MODLITEWNYCH PRZEZ KARDYNAŁA I BISKUPÓW Z RPA

25 lipca - poniedziałek 2016r.
Wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.